Doradca Finansowy Kielce - doradzamy BEZPŁATNIE zadzwoń teraz! +48 533 88 78 78

Kiedy planujemy kupno nowego samochodu mamy do wyboru dwa rodzaje kredytów: gotówkowy oraz samochodowy. Zarówno jeden, jak i drugi może być przeznaczony na zakup nowego lub używanego pojazdu. Z której opcji lepiej skorzystać? Wszystko zależy od oferowanych warunków, jednak w większości przypadków kredyt samochodowy będzie lepszym rozwiązaniem. Wynika to głównie z tego faktu, że jest tańszy.

Wpływ na to mają różnego rodzaju zabezpieczenia takiego zobowiązania. Do najczęściej stosowanych należą: zastaw rejestrowy, przewłaszczenie na zabezpieczenie oraz cesja z polisy Auto Casco. Kredyty gotówkowe udzielane są bez żadnego zabezpieczenia, dlatego też mają wyższe oprocentowanie, co ma bezpośredni wpływ na wysokość raty.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów samochodowych w Kielcach

Telefon: +48 533 88 78 78

Kredyty samochodowe Kielce - bezpłatne porównanie
Kredyty samochodowe Kielce – bezpłatne porównanie na ten rok!

Kredyt samochodowy – co to jest?

Kredyt samochodowy musi być przeznaczony na ściśle określony cel, jakim jest zakup pojazdu mechanicznego. Nazwa tego zobowiązania może być trochę mylna, ponieważ oprócz samochodu, można również kupić: przyczepę, kampera, motocykl, skuter, quad, maszynę rolniczą czy budowlaną. Każdy z tych pojazdów musi posiadać ważny dowód rejestracyjny.

Kredyt na samochód w Kielcach nie jest oferowany przez wszystkie banki. Na rynku istnieje kilka instytucji, które specjalizują się w kredytowaniu pojazdów. Z ich ofertą bardzo często można spotkać się w salonach samochodowych oraz komisach. Istnieje kilka rodzajów kredytów samochodowych. Pierwszym z nich tradycyjny kredyt z comiesięczną równą ratą kapitałowo-odsetkową. Okres kredytowania może wówczas wynosić nawet 120 miesięcy. Nie jest tutaj wymagany żaden wkład własny.

Drugą możliwością jest kredyt z jedną ratą. Opcja ta jest przeznaczona dla klientów, którzy mogą sobie pozwolić na wpłatę dużego wkładu własnego (50-60% wartości pojazdu). Jest on wpłacany w momencie nabycia samochodu, natomiast pozostała część, w postacie jednej raty, jest regulowana po upływie określonego w umowie okresu, np. po 12 miesiącach. W tym rozwiązaniu nie ma konieczności płacenia rat co miesiąc. Jest to tak zwany kredyt 50/50 lub 60/40, w zależności jak rozkładają się proporcje.

Trzecia opcja stanowi niejako połączenie dwóch wcześniejszych. Spłata takiego kredytu może być podzielona na 2 lub 3 części, np. 20% wkład własny, 60% wartości auta rozkładana jest na comiesięczne raty, a pozostałe 20% wpłacane jest na sam koniec w postaci raty balonowej. Przy tym rozwiązaniu można uniknąć wpłaty wkładu własnego.

Kredyty samochodowe w Kielcach – porównamy oferty banków!

Jeżeli nie dysponujemy odpowiednimi środkami finansowymi, to warto rozważyć ten sposób finansowania. Należy jednak liczyć się z tym, że wówczas kupimy samochód po znacznie wyższej cenie, niż wynosi jego wartość rynkowa. Dlatego trzeba się do takiego kredytu dobrze przygotować. Przede wszystkim trzeba zrobić odpowiednie rozeznanie, dzięki czemu będziemy w stanie wybrać najtańszą i najbardziej odpowiednią dla nas opcję.

Kredyty samochodowe Kielce z reguły posiadają dużo niższe oprocentowanie niż kredyty gotówkowe. Ma to związek z tym, że są to kredyty zabezpieczone. Jego najpopularniejszą formą jest przewłaszczenie na zabezpieczenie. Może być ono częściowe, wówczas bank wpisywany jest do dowodu rejestracyjnego pojazdu jako współwłaściciel albo warunkowe, które nie wymaga wpisu w dowodzie, ale daje możliwość przejęcia pojazdu w momencie, gdy klient nie wywiązuje się z warunków umowy kredytowej,

Kredyty samochodowe Kielce- który wybrać
Kredyty samochodowe Kielce- który wybrać

Kredyt samochodowy – z nami najniższe RRSO!

Wybór najlepszego kredytu samochodowego nie jest takim prostym zadaniem. Wymaga przede wszystkim sporo czasu oraz posiadania odpowiedniej wiedzy. Przede wszystkim trzeba określić, który rodzaj kredytu samochodowego będzie dla nas najlepszą opcją. Należy również przeliczyć jakie koszty będą wiązały się z zaciągnięciem takiego zobowiązania.

Dlatego najlepszą opcją jest skorzystanie z usług profesjonalnego eksperta kredytowego z Kielc. Dokona on dla nas porównania wszystkich dostępnych ofert i wybierze najlepsze dla nas rozwiązanie. Dodatkowo przedstawi wszystkie plusy i minusy danej oferty oraz przedstawi nam, w jaki sposób przebiega proces kredytowy. Ważne przy tym jest to, że taka usługa jest całkowicie darmowa, więc możemy tylko na niej zyskać. Jeżeli przedstawione nam opcje nie będą nas satysfakcjonowały, to po prostu z nich nie skorzystamy, bo spotkanie do niczego nie zobowiązuje.

Pośrednik Kredytowy Kielce – dlaczego warto nam zaufać?

Niektóre komisy samochodowe mają ograniczoną ofertę kredytową albo mają podpisaną umowę tylko z jednym bankiem. Naszych ekspertów kredytowych cechuje niezależność, co oznacza, że nie są związani bezpośrednio z żadną instytucją finansową. Zawsze kierują się oni dobrem klienta i zapewniają mu kompleksową pomoc na każdym etapie starania się o kredyt. Doradca przygotuje i pomoże wypełnić wnioski kredytowe oraz niezbędne załączniki. Skompletuje również wszystkie niezbędne dokumenty, które następnie przekaże do banku. Będzie również kontrolował cały proces kredytowy tak, aby klient nie musiał się o nic martwić i żeby w spokoju mógł oczekiwać na umowę kredytową.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów samochodowych w Kielcach

Telefon: +48 533 88 78 78

Close Menu